Przeprojektowanie lub renowacja przestrzeni życiowej może być ekscytującym doświadczeniem dla właścicieli domów. Tchnięcie nowego życia w swój dom i uczynienie go lepszym, jest naprawdę szczęśliwym czasem. Ale bez względu na to, czy jesteś minimalistą, czy też wypełniasz swój salon wyborem elementów, utrzymanie czystego i schludnego środowiska jest jedną z rzeczy, które pozwolą mu zachować swój najlepszy wygląd. Zwracanie uwagi na sposób, w jaki urządzasz swój dom meblami, to nie tylko feng-shui i możesz sprawić, że odkurzanie i inne prace domowe będą dużo łatwiejsze, jeśli zostaną wykonane prawidłowo.

Zebraliśmy kilka prostych wskazówek dotyczących aranżacji mebli, aby ułatwić sprzątanie domu.

Okno.

Czyste linie dają iluzję przestrzeni, więc trzymaj się prostych mebli i kupuj tylko to, co jest naprawdę konieczne, jeśli chcesz uniknąć zatłoczonego wyglądu.

Optymalizacja przestrzeni.

Mniejsze apartamenty mogą oznaczać ograniczoną przestrzeń, ale niektóre sprytne sztuczki przechowywania mogą pomóc ci zrobić najwięcej pożytku. Wypróbuj półki w zagłębieniach lub nad TV, przechowuj swoje ulubione książki i rośliny i wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania pościeli i ręczników. Przechowalnia ławeczek i skrzyń są także wielkimi sposobami utrzymywania twoich rzeczy bez kurzu i brudu, są schowane daleko od gości i utrzymują uporządkowaną przestrzeń życiową.

Utrzymuj wszystko w prostocie.

Czyste linie dają złudzenie przestrzeni, więc trzymaj się prostych mebli i kupuj tylko to, co jest naprawdę konieczne, jeśli chcesz uniknąć zagracenia wyglądu. Im więcej przedmiotów masz w pokoju, tym bardziej czasochłonne może być sprzątanie – odkurzanie wokół drobiazgów i ozdób oraz przesuwanie ciężkich przedmiotów może po pewnym czasie stać się prawdziwym odpływem energii, tak więc ułatwienie życia zapewni, że będziesz mieć dom, który kochasz.

Neutralne kolory.

Wybierz neutralne kolory, aby uzyskać czystszy wygląd domu.

Nie pokazują one brudu tak łatwo w porównaniu z bielą i kremami, a w połączeniu z ciemniejszymi odcieniami ziemi, mogą nadać każdemu pomieszczeniu stylowy i wyrafinowany wygląd. Odblaskowe powierzchnie i lustra mogą również pomóc stworzyć iluzję przestrzeni.

Łatwy dostęp.

Aby utrzymać Twoją motywację do sprzątania domu, meble powinny być ułożone w sposób, który jest szybki i łatwy w manewrowaniu. Unikaj umieszczania sof i łóżek przy ścianach i pamiętaj, aby zostawić miejsce za wszystkim, przynajmniej na dyszę próżniową. Unikaj blokowania drogi z jednego końca pokoju na drugi. Twoja przestrzeń życiowa powinna być łatwa i komfortowa – nie codzienny kurs szturmowy, który sprawia, że czujesz się sfrustrowany, a goście nie muszą wybierać drogi przez jadalnię tylko po to, aby dostać się do stołu. Perspektywa przeniesienia mebli z drogi, zanim będzie można wszystko wyczyścić, szybko stanie się kolejnym zadaniem, którego się boisz – więc w pierwszej kolejności ułatwisz sobie życie i nie będziesz miał powodu, aby odkładać je na później.

Podłoga.


Podłoga jest ważnym czynnikiem w każdym domu, a proste podłogi z twardego drewna lub duże płytki z efektem drewna mogą być doskonałym wyborem, jeśli chodzi o radzenie sobie z katastrofami. Stłuczony kieliszek wina, z rozbitymi kawałkami i plamami, jest znacznie łatwiejszy do usunięcia niż z pięknego, kremowego dywanu.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowej przestrzeni, czy odnawiasz już istniejącą, mniej jest zawsze czymś więcej – więc zachowaj swój układ, aby czyszczenie było proste i łatwe, a z dumą pokażesz swoją własną przestrzeń. Oczywiście, jeśli naprawdę nie lubisz odkurzania, firmy sprzątające, zawsze mogą Ci pomóc. Przeprowadzka do domu może być monumentalnym zadaniem, a zaangażowanie profesjonalistów może naprawdę pomóc w zmniejszeniu obciążenia.