Trudno wyobrazić sobie prawidłowe działanie oprogramowania, które nie zostanie dokładnie przetestowane. Z drugiej strony, testy pochłaniają wiele czasu, a także znaczną część budżetu przeznaczonego na projekt. W jaki sposób przyspieszyć ten proces i poszukać oszczędności? W wielu przypadkach doskonale sprawdzi się testowanie automatyczne!

Testy automatyczne zamiast manualnych

Tradycyjne testy manualne mają swoje zalety. Za ich pomocą można nieco lepiej ocenić oprogramowanie z punktu widzenia użytkownika. Dzięki temu powstają bardzo precyzyjne raporty. Jednak potencjalne luki w oprogramowaniu obejmują znacznie więcej niż prostotę i wygodę jego obsługi. Poszukując błędów w kodzie i weryfikując powtarzalne zadania, zdecydowanie lepiej postawić na testy automatyczne. W dłuższej perspektywie są one tańsze. Wykorzystują skrypt, więc (poza jego napisaniem) nie angażują czasu pracy specjalistów.

Zalety testowania automatycznego

Główną zaletą testowania automatycznego jest oszczędność czasu.  W ten sposób znacznie wygodniej przeprowadza się testy wydajnościowe, testy obciążenia i testy funkcjonalne. Testerzy automatyzujący nie we wszystkich obszarach zastąpią standardowe testowanie manualne, ale warto zastosować to rozwiązanie jako ważne uzupełnienie. Zwłaszcza w przypadku projektów, które muszą być jak najszybciej wdrożone i przy projektach o dużym budżecie.

Testy automatyczne w ramach body leasing

Aby przeprowadzać testy automatyczne, nie trzeba zatrudniać w swoim przedsiębiorstwie zespołu testerów. Usługa jest obecnie dostępna w ramach body leasing, o czym więcej można przeczytać pod adresem https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/testy-automatyczne/.

Firmy z branży IT wybierają takie rozwiązanie ze względu na dostępność ekspertów, niższe koszty i wysoką jakość usługi. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że testerzy z zewnątrz nie są zaangażowani w powstawanie projektu i dzięki temu mają obiektywne spojrzenie. Na polskim rynku szeroki wybór usług związanych z testami automatycznymi oferuje firma Craftware – https://craftware.pl/.