Czym jest nowy standard telewizji naziemnej? Co nowego wprowadzi do tradycyjnej telewizji? Sprawdź, czy musisz wymienić swój telewizor, zanim pojawi się nowy standard telewizji naziemnej.

Nowy standard telewizji naziemnej

Wielkimi krokami zbliża się zmiana formatu telewizji naziemnej – i to nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Telewizja naziemna 2022 to efekt nie tylko zaawansowanych prac technologicznych, ale również zwyczajnej potrzeby rozwoju innych rozwiązań. Ostatnia zmiana tego typu miała miejsce w 2013 roku, kiedy to sygnał analogowy został zastąpiony cyfrowym w standardzie DVB-T. Obecnie czeka nas przejście na DVB-T2. Dzięki temu sieć 5G zyska dodatkowe częstotliwości na własne potrzeby – obecnie są one zajęte właśnie przez telewizję naziemną. W ten sposób sieć 5G zyska dalsze szanse rozwoju, natomiast DVB T2 HEVC pozwoli na umieszczenie większej ilości kanałów w obrębie jednego multipleksu.

Nowy standard telewizji naziemnej ma znacznie więcej zalet. Przede wszystkim ma się poprawić jakość emitowanych programów– więcej ma być treści w jakości 4K. To korzyść przede wszystkim dla wszystkich widzów. Trzeba też wyraźnie podkreślić, że nowy standard telewizji naziemnej nie musi wiązać się z koniecznością wymiany telewizora na nowy. Alternatywną możliwością jest bowiem kupno odpowiedniego tunera. Mimo to należy pamiętać, że kupno nowego telewizora może być doskonałym rozwiązaniem, o czym jednak za moment.

Kto musi wymienić telewizor?

Nowy standard telewizji naziemnej w naszym kraju zacznie obowiązywać już w niektórych regionach od 28 marca 2022 roku. Wszystko odbędzie się w etapach – do poszczególnych tur przydzielono wybrane województwa. Dlatego też koniecznie zapoznaj się z dokładnym harmonogramem, aby dowiedzieć się, kiedy nowy standard telewizji naziemnej pojawi się w Twoim regionie. Równocześnie sprawdź, czy Twój telewizor współpracuje z formatem DVB T2 HEVC. Jeśli nie, możesz zdecydować się na zakup stosownego tunera – sprawi on, że telewizor dalej będzie odbierał telewizję naziemną.

Warto jednak wspomnieć o drugiej możliwości, czyli zakupie nowego telewizora. Jeżeli od pewnego czasu rozważasz taki krok, nowy standard telewizji naziemnej to znakomity powód do realizacji tego celu. Oczywiście przed podjęciem decyzji koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma wbudowany tuner do DVB T2 HEVC. Dużo takich urządzeń znajdziesz w ofercie marki Samsung. To producent elektroniki z Azji, który od lat pracuje nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Decydując się na telewizory marki Samsung, masz pewność kupna wysokiej jakości sprzętu.

Nowy standard telewizji naziemnej to doskonała okazja do kupna telewizora. Przejrzyj aktualną ofertę i porównaj ceny, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Dzięki temu zagwarantujesz sobie i pozostałym domownikom znakomitą rozrywkę każdego dnia!

Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung.