Czyściwo włókninowe, które możemy spotkać pod nazwą czyściwa bawełnianego, to produkt o bardzo szerokim zastosowaniu w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Najczęściej wykorzystywane przez pracowników branży gastronomicznej i sektora biomedycznego.

Rodzaje czyściw bawełnianych

Ze względu na zastosowanie czyściwa włókninowe dzieli się na czyściwa wielozadaniowe, czyściwa specjalistyczne i czyściwa nasączane.

  • Czyściwa włókninowe wielozadaniowe – wyróżniają się niezwykłą miękkością i elastycznością tworzywa, z którego są wykonane. Przeznaczone są do czyszczenia różnorodnych powierzchni, nawet tych, do których dostęp jest znacznie utrudniony np. części maszyn przemysłowych.
  • Czyściwa włókninowe specjalistyczne – wykorzystuje się je głównie do usuwania zabrudzeń przemysłowych. Pozbawione są zawartości silikonu, co sprawia, że nie pozostawiają smug na czyszczonych powierzchniach.
  • Czyściwa włókninowe nasączane – występują w formie mokrych chusteczek. Ich głównym przeznaczeniem jest czyszczenie dłoni i usuwanie uporczywych zabrudzeń. Zazwyczaj umieszczone są w wygodnym wiaderku, z którego łatwo je wyjąć w odpowiedniej ilości, dzięki czemu został zminimalizowany problem wysychania. Idealne do pozbycia się z dłoni smaru, farby, oleju czy innych trudnych zanieczyszczeń. Dają możliwość pozbycia się zabrudzeń w trudnych warunkach przy braku dostępu do wody.

Charakterystyka czyściw bawełnianych

Czyściwa włókninowe Sontara charakteryzują się wyjątkowo wysoką trwałością i wydajnością. Są bardzo chłonne co przekłada się na ich ekonomiczność. Dzięki użyciu odpowiednich czyściw bawełnianych każda wykonywana praca staje się szybsza i przyjemniejsza. Tego typu produkty są wielozadaniowe. Nie tylko czyszczą zabrudzoną powierzchnię, ale wycierają, osuszają i polerują nie pozostawiając zarysowań. W przeciwieństwie do agresywnych substancji czyszczących chronią delikatne powierzchnie przed ich zniszczeniem.

Czyściwa włókninowe występują zazwyczaj w formie ręczników, papieru lub ściereczek wykonanych z bawełny.

Dzięki zastosowaniu przy produkcji najnowocześniejszych technologii produkty spełniają wszelkie warunki bezpieczeństwa i są dopuszczone do kontaktu z żywnością i skórą.

Są idealnym rozwiązaniem do utrzymania higieny i czystości zarówno w domowych kuchniach czy łazienkach jak również w warsztatach naprawczych, sanitariatach. Niezależnie od wybranego typu czyściwa bawełnianego, produkt nadaje się do użytku z większością dostępnych na rynku rozpuszczalników.

Czyściwa wykorzystywane do czyszczenia powierzchni przemysłowych charakteryzują się tym, że są bezpyłowe, dzięki czemu można ich używać nawet do delikatnych powierzchni. Specjalnie zaprojektowana powierzchnia czyściw ułatwia szybkie i bardzo dokładne zbieranie a następnie usuwanie zanieczyszczeń zarówno pochodzenia organicznego jak i zabrudzeń powstałych podczas procesu technologicznego. Wyjątkowo elastyczny materiał pozwala na czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Doskonale sprawdzi się więc w przemyśle motoryzacyjnym, który charakteryzuje się wyjątkowo szczegółowymi elementami.

Wybór odpowiedniego czyściwa bawełnianego to gwarancja skuteczności i jednocześnie delikatności bez zagrożenia o zarysowanie czy zniszczenie czyszczonej powierzchni.