Zakup cielaka dla początkujących hodowców może być nie lada wyzwaniem. Zależy nam na korzystnej transakcji, która przebiegnie bezproblemowo i przyniesie oczekiwane zyski. Czym najlepiej kierować się przy wyborze cielaka? W jaki sposób zapewnić mu dobre zdrowie po transporcie?

Czym kierować się przy wyborze cielaka

Niezwykle cenna jest możliwość indywidualnego wyboru zwierząt. Osobiste oględziny to połowa sukcesu, aby transakcja okazała się korzystna. Jednak czym kierować się przy ich oględzinach? Jeśli jesteś początkującym hodowcą, skieruj swoją uwagę szczególnie na następujące cechy: odpowiednią temperaturę ciała, brak kaszlu, wilgotną i zimną śluzówkę, czyste oczy bez wycieków ropnych i zainteresowanie otoczeniem zwierzaka. Najlepszym rozwiązanie, przy zakupie kilku sztuk, jest zakup zwierząt z jednego, pewnego stada. Zdecydowanie zachęcamy do wyboru cięższych osobników – cielęta są silniejsze, co zmniejszy ryzyko urazów w trakcie transportu. Konieczne jest także poznanie wszystkich informacji od strony weterynaryjnej: czy w stadzie pojawiały się choroby, jaka jest historia szczepień cielaka oraz wszelkie informację o inseminacji.

Odpowiedni dostawca gwarancją sukcesu

W celu zakupu zdrowych cielaków, zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy https://www.rogofarm.pl/. Usługi są tutaj kierowane zarówno do małych, jak i dużych firm, uwzględniając wszystkie ich potrzeby. Istnieje tutaj możliwość zakupu pojedynczych sztuk jak i zapoznania się z ofertą hurtową. Wszystkie zakupy dokonywane są pod nadzorem weterynaryjnym, co znacznie ułatwia poznanie historii bieżącego zdrowia cieląt. Rogofarm przechodzi też cykliczne kontrole, aby oferowane byczki oraz jałówki trafiały do klientów w jak najlepszej formie. Firma świadomie przeprowadzana transport do klienta, ponieważ nauczona doświadczeniem wie, jak dostawa wpływa na stan zwierząt. Zainteresowani klienci mogą także na miejscu dokonać wyborów osobiście.

Opieka w trakcie i po transporcie

Kompetentna firma przeprowadzi szybki i sprawny transport, z naciskiem na komfort i bezpieczeństwo zwierząt. Jest to niezwykle ważne, aby cielęta w trakcie drogi do klienta nie rozchorowały się lub nie przewróciły. Niezwykle ważna po otrzymaniu zwierząt jest ich kwarantanna – jeśli prowadzimy małe gospodarstwo, warto odizolować cielaka na kilka tygodni. Profilaktyczne podawanie antybiotyków nie jest konieczne, ale warto rozważyć zaszczepienie zwierząt m.in. przeciw zakaźnemu zapaleniu nosa czy biegunce wirusowej. Odrobaczenie jest koniecznością i należy przeprowadzić je jak najszybciej – zarówno wewnętrznie i zewnętrznie.