Szukanie nowej pracy to zajęcie nie tylko niezwykle zajmujące i stresujące, ale i wymagające niezwykle dużej uważności. Na rynku nie brakuje bowiem nieuczciwych pracodawców. Na szczęście możesz sprawdzić na GoWork opinie o pracodawcy. Zobacz, dlaczego warto to zrobić, nim zdecydujesz się złożyć swoje CV w danej firmie. 

GoWork opinie o pracodawcy — czego możesz się dowiedzieć?

Przeglądając na GoWork opinie o pracodawcy, można uzyskać naprawdę wiele bardzo ważnych informacji na jego temat. Przede wszystkim, poznasz w ten sposób spostrzeżenia obecnych lub byłych pracowników o pracy w danej firmie. Można powiedzieć, że są to właściwie informacje bezcenne, ponieważ nieczęsto można uzyskać taką wiedzę z pierwszej ręki.

Osoby piszące opinie o pracodawcach na GoWork mogą wyrażać swoje zdanie na temat zatrudnienia w dowolny sposób. Niektórzy opisują swoje doświadczenia z samej rozmowy rekrutacyjnej, inni zaś komentują swoje wrażenia z czasu zatrudnienia w danej firmie. Z takich komentarzy dowiesz się między innymi o tym, czy w oczach takich osób pracodawca jest uczciwy i gwarantuje dobre warunki pracy. Zobaczysz, czy płaci terminowo i wywiązuje się ze wszystkich obowiązków. Masz tam także szansę na zapoznanie się ze średnim wynagrodzeniem oferowanym na danym stanowisku. Co więcej, w opiniach na GoWork możesz też sprawdzić, jak w konkretnym miejscu zatrudnienia mają się stosunki pomiędzy samymi pracownikami, czy klimat jest przyjazny, czy raczej toksyczny i nieprzyjemny.

Na co zwrócić uwagę przeglądając opinie o pracodawcach?

W zależności od wielkości i stażu, konkretna firma może mieć na GoWork nawet po kilkaset, czy kilka tysięcy opinii. Im jest ich więcej, tym większą uwagę warto zwrócić na to, czy komentarze są prawdziwe. Firmy wiedzą bowiem, że takie portale są opiniotwórcze i mają duży wpływ na ich wizerunek, dlatego też coraz częściej można spotkać się z nieprawdziwymi opiniami. Te jednak łatwo rozpoznać, ponieważ są zwykle napisane w sposób bardzo schematyczny — są krótkie i często się powtarzają. Dotyczy to zarówno komentarzy pozytywnych, jak i negatywnych.

Sprawdzając na GoWork opinie o pracodawcy, warto zwrócić szczególną uwagę na niektóre informacje zawarte w komentarzach. Kluczowe są oczywiście stawki, rodzaj umowy, benefity oraz ogólny stosunek pracodawcy do pracownika. Pamiętaj, że weryfikując pracodawcę, oszczędzasz czas, pieniądze, a przede wszystkim swoje nerwy. Dlatego też, zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, poświęć choć kilka minut i sprawdź, czy warto.