W profesjonalnych sklepach ze sprzętem biurowym znajdziesz urządzenia, które usprawnią pracę w Twojej firmie. Nowoczesne czytniki kodów kreskowych albo drukarki do etykiet czy naklejek wspomagają codzienne zadania pracowników.

W tym artykule przeczytasz, czym charakteryzują się wspomniane urządzenia. Dowiesz się, dlaczego warto je zakupić do firmy.

Skaner kodów kresowych – charakterystyka i zastosowanie

Wysokiej jakości czytnik kodów kreskowych to kompaktowe narzędzie, które jest niezbędne we współczesnym handlu. To niezbędny gadżet wykorzystywany w hurtowniach, magazynach czy sklepach różnego rodzaju. Ponadto znajduje zastosowanie także w innych placówkach, np. hotelach, bibliotekach czy placówkach medycznych, jak również systemach bezpieczeństwa. Znacząco ułatwia szybkie skanowanie dowolnego typu produktów. Jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze. Lekkie, niewielkie rozmiary sprawiają, że można mieć go zawsze przy sobie w pracy.

Jak działa czytnik kodów kreskowych? Otóż światło lasera zainstalowanego w urządzeniu tworzy cienką wiązkę, która przesuwa się wzdłuż kodu kreskowego znajdującego się na produkcie. Obecnie niemal każdy produkt posiada kod kreskowy z zapisaną ceną. Praktyczny skaner pozwala zatem na sprawne odczytanie kodu, a tym samym zapisanych pod nim ważnych informacji dotyczących danego towaru.

Wyróżnia się różne rodzaje i modele skanerów kodów kreskowych. Są to urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, które zostały przystosowane do użytkowania w różnych obiektach handlowych oraz innych miejscach. Przenośne, niewielkie czytniki są szczególnie polecane pracownikom, których zadaniem jest regularne sprawdzanie i uzupełnianie informacji na temat różnych towarów w sklepie czy magazynie. Urządzenia tego rodzaju są też niezastąpione podczas inwentaryzacji.

Drukarka do naklejek i etykiet

Drukarka do etykiet to z kolei praktyczne urządzenie umożliwiające łatwy i szybki wydruk różnego typu elementów. Sprawdza się nie tylko w przypadku druku standardowych etykiet na produkty, ale również naklejek, kodów kreskowych i przywieszek. Wyróżnia się kilka rodzajów i wiele modeli sprzętów tego rodzaju. Modele półprzemysłowe, przenośne, biurkowe, kioskowe czy przemysłowe pozwalają na dopasowanie typu urządzenia do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

W zależności od modelu drukarki umożliwiają wykonywanie wydruków różnymi technikami. Metoda termiczna polega na uzyskiwaniu obrazu na etykietach pokrytych warstwą zmieniającą kolor pod wpływem wysokiej temperatury. Artykuły tego rodzaju mają ograniczoną w czasie trwałość nadruku. Nie zaleca się poddawać ich działaniu ciepła albo wystawiać na światło dzienne. Metoda termosublimacyjna polega z kolei na uzyskiwaniu obrazu przez sublimację stałych warstw farby z folii będącej nośnikiem. Do realizacji tego procesu wykorzystywana jest wysoka temperatura.  Technika termotransferowa to natomiast metoda, która polega na otrzymaniu obrazu na etykiecie w wyniku podgrzewania substancji koloryzującej znajdującej się w specjalnej taśmie. Jest ona przesuwana wraz z rolką z etykietami, a później w wyniku docisku kolor jest nanoszony na etykietę. Ostatnia metoda wydruku, czyli retrotransferowa, polega na nanoszeniu projektu na specjalną folię transferową, a później jej naklejeniu na kartę.