Czy kiedykolwiek odwiedziłeś stronę, która była myląca, trudna w użyciu i przerażająca? Jeśli jesteś częstym użytkownikiem Internetu, prawdopodobnie tak.

Internet jest pełen stron internetowych, które są pięknie zaprojektowane, ale oferują słabe doświadczenie użytkownika. Więc, jaki jest sens tworzenia estetycznie atrakcyjne strony internetowe, jeśli doświadczenie użytkownika jest rozgoryczone, kłopotliwe i słabe?

Oto smutny scenariusz. Dla wielu projektantów stron internetowych, stworzenie atrakcyjnej wizualnie strony internetowej z pewnymi fajnymi efektami jest ostatecznym celem. Nie przywiązują dużej wagi do podstawowej funkcjonalności i doświadczenia użytkownika, co w efekcie prowadzi do niepewności i poczucia niepokoju o Twojej marce.

Wierzcie lub nie, doświadczenie użytkownika jest najważniejszą częścią projektu strony internetowej, które projektanci zazwyczaj nie biorą pod uwagę, chyba że coś pójdzie nie tak. Świetny projekt jest ważny, aby wyrazić historię Twojej firmy, dostarczyć Twoje pomysły i sprzedawać produkty użytkownikom w jasny, logiczny sposób.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, należy skupić się na projektowaniu zorientowanym na użytkownika, które zapewnia odbiorcom nieszablonowe wrażenia, jednocześnie spełniając ich potrzeby i utrzymując lojalność użytkowników wobec marki i produktów. Ponadto, wspaniałe doświadczenie z korzystania z serwisu pozwala na zdefiniowanie wędrówki klienta po Twojej stronie internetowej, która jest kluczowa dla Twojego sukcesu biznesowego.

Oto kilka z najlepszych praktyk, które każdy web designer powinien mieć na uwadze, aby stworzyć stronę internetową, którą użytkownicy będą chcieli odwiedzać.

Zorganizuj swoją zawartość strategicznie

Nikt nie próbuje czytać każdego słowa na stronie internetowej. Użytkownicy skanują stronę, aby znaleźć poszukiwany produkt lub informacje, których szukają. Pomijają wszystko, co nie ma znaczenia. Zdecydowanie zaleca się zorganizowanie treści w sposób strategiczny, aby ułatwić ich przeglądanie. Możesz użyć punktów wypunktowanych, numerowanych list, nagłówków i krótkich akapitów, aby Twoja treść była łatwa do odczytania i strawienia.

Użyj białej przestrzeni

Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę tworząc projekt dla wyjątkowych doświadczeń użytkownika, jest ilość białej przestrzeni. Jest to wspaniała zasada projektowania stron, która daje Ci przestrzeń do oddychania treścią i elementami wzornictwa. Korzystanie z białej przestrzeni pomiędzy elementami projektu i tekstu może sprawić, że Twoja strona będzie wyglądać czysto i przyjazna dla użytkownika, jednocześnie zwiększając zainteresowanie odwiedzających nawet o 20%.

Konsekwentna nawigacja

Nawigacja jest najważniejszą rzeczą, którą projektanci stron internetowych powinni dokładnie rozważyć podczas tworzenia strony, ponieważ istnieje wiele rzeczy z nią związanych, takich jak dostępność i nie tylko. Nawet najlepiej sprzedający się produkt i najważniejszą cechą, którą oferujesz jest bezużyteczny, jeśli użytkownicy nie mogą go znaleźć. Spójność jest kluczem. Upewnij się, że używasz tego samego menu nawigacyjnego na każdej stronie, aby ułatwić użytkownikom nawigację, zamiast gubić się w licznych stronach witryny. Jeśli nawigacja zmienia się ze strony na stronę, najprawdopodobniej stracisz i zirytujesz odwiedzających. Upewnij się, że używasz czytelnych, łatwych i specyficznych etykiet dla każdego elementu nawigacji, aby Twoje produkty, usługi lub funkcje były bardziej widoczne dla użytkownika końcowego.

Użyj pola wyszukiwania

Użytkownicy przychodzą na Twoją stronę internetową, kiedy szukają określonego produktu lub informacji. Musisz upewnić się, że Twoja strona ma ten ważny element projektu, aby ułatwić użytkownikom przeszukiwanie strony, aby mogli szybko i bezboleśnie wyszukiwać to, czego rzeczywiście szukają. Wyświetlaj pole wyszukiwania w widocznym miejscu, ponieważ jest to najłatwiejsza droga do celu dla odwiedzających Twoją stronę internetową. Jeśli użytkownicy spędzają więcej czasu na poszukiwaniu tego, czego potrzebują, są szanse, że ich stracisz. Upewnij się, że to naprawdę dobrze działa, to może znacznie zwiększyć użyteczność wyszukiwania wraz z oferowaniem wyjątkowej jakości.

Prędkość strony

Niezależnie od tego, czy prowadzisz cyfrową firmę marketingową, agencję projektowania stron internetowych, restaurację czy firmę księgową, szybkość działania strony internetowej jest ważnym czynnikiem, który należy mieć na uwadze podczas projektowania strony internetowej. Użytkownicy nie będą myśleć ani przez sekundę, żeby porzucić Twoją stronę internetową i skoczyć na stronę konkurencji, jeśli ładowanie trwa zbyt długo. Oprócz tworzenia nieprzyjemnych uczuć i szkód emocjonalnych, to tworzy naprawdę kiepską jakość. Prędkość strony ma duże znaczenie. Będzie odgrywać kluczową rolę w tworzeniu pozytywnego wizerunku marki, poprawę rankingu w wyszukiwarkach, zachwycanie klientów, zwiększenie konwersji i zapewnienie fenomenalnego doświadczenia użytkownika.

Używaj etykiet katalogowych w formularzach internetowych

Formularze internetowe są jednym z najważniejszych sposobów interakcji z użytkownikami. W skrócie, formularze są ostatnim krokiem w drodze kupującego do realizacji jego celów. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego wypełnienia formularza bez pomyłek. Nie zakładaj, że Twoi użytkownicy będą wiedzieć, co mają napisać. Dobra etykieta informuje użytkowników o celu pola danych wejściowych przy zachowaniu użyteczności formularza. Upewnij się, że nie znikają, kiedy użytkownicy klikają w to pole.

Podsumowanie


Podsumowując, najlepsze strategie projektowe to te, które sprawiają, że Twoja strona jest przyjemnym doświadczeniem dla użytkowników. Szczerze mówiąc, warto jest dołożyć wszelkich starań, aby wdrożyć powyższe wytyczne w projekcie strony internetowej, tak aby była ona przyjazna dla użytkownika i stworzyła bezproblemową wersję strony. Jeśli użytkownicy naprawdę lubią korzystać z witryny internetowej i łatwo wykonują swoje zadania, na pewno zwiększy to wiarygodność marki, konwersji i ostatecznie sprzedaży.